Підгайчики
Церква Св. Миколи 1737
Церква на карті.   Фото 8.03.2012 р.
Деревяна церква в Підгайчиках, яка стоїть на цвинтарі, повинна вас здивувати. Наприклад своїми розмірами. Існуюча святиня насправді збудована не тут, а в с. Тустоголови в 1737 році. Мешканці Підгайчиків купили і перевезли церкву до свого села в 1780 році. Розписи в інтер"єрі відновив художник Лопушанський (с. Вірлів ) в 1859 році. Ймовірно, церкву перебудували в першій половині ХХ ст.

Будівля, яка складається з трьох невеликих зрубів і одного наметового верху, цікава тому, що немає ніяких прибудов, навіть ризниці. Також з півночі в стінах немає жодного вікна. Якщо вхід до церкви з півдня у бабинець, це ознака, що церква збудована давно. Дзвіниця з дерева не збереглася - парафіяни УГКЦ, яким належить церква з 1990 р., використовують муровану на три арки, яка збудована в 1994 році (дата є на стіні дзвіниці). На прицерковній території існують дві каплички Святого Миколая - зверніть увагу на старішу з них, в якій знаходиться велика деревяна фігура.

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор