Нетерпинці
Церква Воскресіння Господнього 1877
Церква на карті.   Фото 5.08.2012 р., Мирослав Теслюк
Довга, тризрубна, одноверха деревяна церква, не місцевого походження. Селяни вважають, що будівлю купили за гроші парафіян аж в селі Винники (сьогодні місто біля Львова). До Нетерпинців церкву привезли в 1877 р. Інші дані свідчать, що церква зведена у 1870 році. Після другої світової війни святиню використовувала Російська православна церква.

Ситуація змінилася на поч. 1970-х рр. - безбожні комуністи наказали закрити храм, а на дверях причепити таблицю "Похоронний інвентар". Церкву офіційно відчинили наприкінці 1980-х рр. В той час будівля була в користуванні православної громади під проводом священика о. Романа Біля. Але вже в червні 1990 року (за іншими даними - у грудні цього ж року) храм отримали греко-католики, які в 2010 році святкували 20 років з часу, коли церква перейшла до них.

Очевидно, парафіянам довелося ремонтувати святиню. Біля неї, як біля багатьох деревяних церков на Зборівщині, немає дзвіниці з дерева. Парафіяни використовують муровану з 1907 року. Один зі старих дзвонів називається "Святий Іван Хреститель".

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Іконостас. З "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії,монастирі,храми. Шематизм"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор