Кордишів
Церква Покрови Пр. Богородиці 1913
Церква на карті.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Відомо, що попередня до існуючої дерев'яна церква збудована коштом парафіян 1 липня 1730 року. Була парафіяльною. На початку 1890-х років її описували, як церкву "у вигляді корабля, тісна і в поганому стані". Була парафіяльною. Ймовірно, на її місці протягом 1911-1913 (чи 1914) років збудували нову більшу дерев"яну церкву. В совєтський період була постійно чинною. Тепер є пам'яткою архітектури місцевого значення. В користуванні православної громади московського патріархату.

Церква стоїть в оточенні дерев на схилі високого берега річки в центрі Кордишева, недалеко за захід від дороги. Чималих розмірів, контастного пофарбування, на високому кам'яному фундаменті, хрещата в плані, одноверха, зведена в єпархіяльному стилі. Має стандартні прибудови: з заходу ширша дерев'яна дзвіниця з вужчим присінком, з півдня і півночі до вівтаря прилягають ризниці.

До бічних рамен є додаткові входи. Дахи церкви наново фарбовані, частина вікон тепер пластикові. Зі сходу від святині збереглася стара дерев'яна двоярусна дзвіниця (пам'ятка арх. місцевого значення), яка зведена, ймовірно, одночасно з попередньою церквою і не використовується. На прицерковній території все ще існують старі кам'яні хрести.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Разом зі старою дзвіницею.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Шумський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор