Плугів
Церква Св. Параскеви 1715
Церква на карті.  Фото 9. 07. 2007
У селі раніше були дві дерев`яні церкви - Положення ризи пр.Богородиці (1738 р.) і на 23 роки молодша неї св. Параскеви. Перша стояла на схилі західної околиці села, близько до існуючої тепер залізниці, перед мостом і за словами місцевих мешканців згоріла. На її місці збудована сучасна мурована церква. Друга церква св. Параскеви збереглася до сьогодні.

За переказами на її місці у давнину було язичницьке святилище. Збудована з ялинових брусів за наказом гетьмана Богдана Хмельницького, у пам`ять про 40 важкопоранених козаків, яких схопив польський загін і живцем кинув до місцевого озера. Біля церкви зберігся старий кам'яний козацький хрест. Перебудована в 1753 році. В інтер`єрі збереглися настінні розписи з XIX ст. У 1943 році в церкві було зафіксоване чудесне оновлення ікон. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть недалеко ценрту села, на схилі, біля залізниці. Складається з трьох зрубів (нава незначно ширша), орієнтованих на одній осі зі сходу на захід. З півночі до вівтаря прилягає ризниця, а до бабинця від заходу та півдня прибудовані присінки (західний рівноширокий бабинцю). Будівля оточена широким опасанням на деревяних стовпах з підкосами. Під опасанням стіни з відкритих брусів зрубу, над опасанням - кожуховані гонтами. Церкву завершують три світлові восьмерики (над навою більший), вкриті шоломовими банями з ліхтарями та маківками. На південь від церкви розташована деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця під наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
1960-і рр. Фото з www.alyoshin.ru ("По Україні. Стародавні мистецькі пам'ятки". Логвин Г. Н.).
Середина 1970-х рр.  Фото В. Каринский (г. Москва)
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

Іконостас 1960-і рр. З www.alyoshin.ru ("По Україні.Стародавні мистецькі пам'ятки".Логвин Г.Н.)
Іконостас. Фото Мирослава Теслюка, 30. 12. 2007 з www.picasaweb.google.com
Загальний вид в кінці 1930-х рр. Фото з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор