Чистопади
Церква Св. Арх. Михайла 1925
Церква на карті.   Фото 5.08.2012 р., Мирослав Теслюк
Чомусь всі довідники пишуть, що в Чистопадах деревяна Михайлівська церква збереглася з 1701 року. Виявляється, це - неправда, адже під час першої світової війни попередня дерев'яна церква з XVIII ст. згоріла. Якщо подивитися на військову топографічну карту (1922 р.), то в селі не позначена церква. Ймовірно, існуюча святиня з дерева збудована в 1925 р. В ній не припиняли богослужіння навіть в радянський період. У 1980-х рр. за служіння священика о. Петра Журавського (Жаровського) будівлю відремонтували і розмалювали.

На початку 1990-х рр. на єдину церкву в Чистопадах претендували православні та греко-католики. Якийсь час громадам довелося спільно користуватися невеликою тризрубною будівлею, коли в 1995 р. парафіяни УГКЦ освятили(?) власну муровану церкву. Православні київського патріархату отримавши в одноосібне користування стару церкву, розбудували ризницю з північної сторони вівтаря, стіни будівлі оббили пластиком, вікна також замінили пластиковими. До церкви зробили ще один вхід. На південь від святині ще існує деревяна дзвіниця, якою не користуються - недалеко від неї в 1992 р. звели кам'яну на 3 дзвони.

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор