Бзовиця
Церква Успіння Пр. Богородиці 1701, 1924
Церква на карті.   Фото 5.08.2012 р., Мирослав Теслюк.
Всі історичні дані стверджують, що існуюча у Бзовиці деревяна церква збудована в 1701 році. Стіни будівлі були з дубового дерева. Бзовицьку парафію візитував кардинал-митрополит Сильвестр Сембратович, пізніше в 1904 р. - митрополит Андрей Шептицький. В 1910 р. хрещата в плані святиня вже покрита бляхою. Під час проходження фронту першої світової війни частково знищена. Мешканці села в 1924 р. відбудували церкву в центрі Бзовиці, правда тепер її конструкція і вигляд були трохи іншими.

В 1989-1990 рр., коли церкви почали масово відкривати після десятків років заборони, святиню отримала в користування громада УГКЦ. Зрозуміло, стара будівля не поміщала всіх парафіян, тому почали будівництво мурованого храму Успіння Пр. Богородиці, який освятили в 2011 р. З того часу бляшано-деревяна церква на три зруби і з одним верхом дивиться на світ маленькими сумними вікнами... І дуже рідко чути звуки старих дзвонів з деревяної двоярусної дзвіниці, збереженої на південний схід від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Вид на іконостас.    Фото 14.01.2011 р., Ірина Ягла.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор