Лотатники
Церква Св. Миколи 1925
Церква на карті.  Фото 1. 04. 2009
Церква зведена у 1925 році і є наймолодшою серед дерев`яних церков у навколишніх селах. Очевидно, її поставили замість попередньої деревяної церкви, зруйнованої під час першої світової війни. В селі триває будівництво нової мурованої церкви. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Церква стоїть на південній околиці села, за понад 100 м. від забудови в сторону лісу, на рівній ділянці лівого берега Бережниці. Тризрубна безверха будівля. До її прямокутної в плані нави зі сходу прилягає вужчий квадратовий вівтар з прибудованими ризницями, а з заходу - трохи вужчий квадратовий бабинець, до якого по осі прибудували прямокутний присінок.

Зважаючи на непропорційні розміри частин церкви можна припустити, що її розбудували з деревяної каплиці. Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами. Гребені двосхилих данів над навою (вищий) і бабинцем, а також гребінь трисхилого над вівтарем, вінчають восьмибічні ліхтарі (над вівтарем - менший) з маківками. На південний захід від церкви розташована низька дерев`яна одноярусна квадратова дзвіниця, вкрита наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор