Бриків
Церква Св. Юрія 1800
Церква на карті.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Дерев'яна церква в Брикові під титулом св. Великомученика Георгія (Юрія) Побідоносця зведена у 1800 році. Постала коштом парафіян. У 1889 році до нави з обидвох сторін добудували бічні рамена згідно плану виготовленого архітектом Павлом Базилевським. Ймовірно, тоді ж прибудована ризниця.

Перед 1889 роком мали б добудувати дзвіницю. Церква розмальована всередині у 1902 році. Наступного року зовні відновили церкву і дзвіницю. До 1881 року церква була приписана до парафії в с. Потуторів, з 1881 року стала самостійною парафіяльною. Тепер церква в користуванні православної громади МП. Не відомо чи є пам'яткою архітектури.

Стоїть на схилі біля центру східної частини села. На кам'яному фундаменті, хрещата в плані, невисока одноверха церква з прибудованою до бабинця з заходу дерев'яною двоярусною дзвіницею. З півночі до вівтаря прилягає немала ризниця. Додаткові входи є в бічних раменах нави. Зовнішні стіни церкви наново фарбовані.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вигляд здалека.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Шумський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор