Вістова
Церква Різдва Христового 1889
Церква на карті.   Фото 31. 08. 2014, Ігор Пунда.
Вістівська церква найраніше згадана в документах у XVII ст. У першій половині XVIII ст. громада збудувала наступну церкву з дерева, яка стояла на місці теперішньої. Дерев'яна церква. яка збереглася до наших днів, постала у 1889 році. Звів її майстер Іван Данилків з Перегінська. Розмальована у 1890-х роках. У 2009 році святкували 120-ліття з дня освячення церкви (1.10.1889 р.). Тепер пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні православної громади.

Церква стоїть в середній частині Вістової, на південь від залізниці і на захід від цвинтаря, в оточенні дерев. Компактних розмірів одноверха святиня з гранчастими в плані бічними раменами нави і вівтарем, до якого прилягають маленькі ризниці. З заходу до бабинця, ймовірно за незалежності України, прибудували невеликий ганок.

Під опасанням звертають увагу широкі випусти вінців зрубів. Стіни над опасанням і восьмерика ошальовані "під ялинку" дерев'яною вагонкою. З півночі від церкви розташована сучасна мурована дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор