Стороневичі
Церква Св. Миколи 1865
Церква на карті.  Фото 9. 08. 2012
Село засноване у XV ст. і згадане під назвою Струневичі в перемиських актових книгах за 1468-1472 роки. Перща згадка про сільську церкву походить з податкового реєстру Перемиської землі за 1651 рік.

Про церкву в кінці XVII ст. повідомляє вкладний напис на "Євангелії" львівського друку невідомого року. Візитатор, що відвідав Стороневичі 1761 року, відзначив в акті візитації: "Церква Св. Миколи в коляції дідича Мнішка, хорунжого. Хто ту церкву первісно заснував невідомо..."

На жаль, описів давніших церков не збереглося. В "Специфікації" 1805 року йдеться лише, що церква з дерева збудована. Нова дерев'яна церква збудована 1865 року на місці давнішої дерев'яної. По Другій світовій війні стояла зачиненою 28 років - від 1962 до 1989 року.

Всередині стіни церкви оббиті картоном і вкриті трафаретними орнаментальними розписами. На захід від церкви розташована одноярусна стовпова дерев'яна дзвіниця зі сильно нахиленими досередини стінами. "У дзвіниці висять три дзвони" - моє доповнення.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Ольхом'як, 2004р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор