Снятинка
Церква Св. Миколи 1867
Церква на карті.   Фото 2.03.2009.
Дерев`яна церква стоїть у центрі Снятинки, в долині потоку. Перші згадки про існування храму в селі походять з 1589 р. Одна з попередніх, дерев`яна була збудована у 1721 р. У 1842 р. коштом громади збудована нова, теж дерев`яна. У 1867 р. на її місці зведена існуюча церква.

Закрита у 1962 р. святиня стояла зруйнованою до 1971 р., коли мешканці села її відремонтували громадським коштом. У 1988 р. з ініціативи М. Левицького, М.Хлоня та В.Лехуша церкву повторно відновили (про це нагадує пам`ятна таблиця біля входу до церкви), а наступного року офіційно відкрили.

Будівля стоїть у північній частині просторого подвір`я. За конструкцією - тризрубна, до вівтаря з півночі прибудована ризниця, накрита двосхилим дахом, до бабинця із заходу прибудований рівноширокий присінок, дах якого суміщений з піддашшям церкви. У храмі святкують два празника - св.Миколи і св. апостолів Петра і Павла (зображення апостолів розташовані по обидві сторони західних дверей).

Біля дверей існує гранітна таблиця: "Громада с.Снятинки вдячна ініціаторам відбудування храму св. Миколая Левицькому Михайлу, Хлоню Миколі, Лехушу Василю. 1988 р.". Також існує додатковий вхід у південній стіні нави. До речі, біля правого одвірка цих дверей видно, мабуть, частину напису: "САД 926". Очевидно, дата має читатися як "1926", а якому слову належить закінчення з цих букв сказати неможливо. Стіни вівтаря, ризниці, а також стіни надопасання нави і західна стіна присінку вертикально шальовані дошками, стіни надопасання бабинця - дошками з лиштвами, стіни підопасання бабинця, нави і присінку складаються з відкритого зрубу.

Гребінь двосхилого даху нави завершує восьмибічний ліхтар з маківкою, трохи нижчі ліхтарі з маківками увінчують гребені дахів бабинця та вівтаря. На північ від церкви розташована дерев`яна триярусна дзвінниця, накрита наметовим дахом. Недалеко від дерев`яної збудували муровану церкву (потребує внутрішнього та зовнішнього закінчення).

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна