Чайковичі
Церква Св. Івана Хрестителя 1842
Церква на карті.  По ремонті.  Фото 13. 07. 2014, Андрій Білянський
Церква розташовується у центрі села, біля вулиці. Вперше про місцевий храм написано в документах від 1468 року. Попередній був зведений у другій половині XVII ст. У 1842 році на його місці збудували існуючу дерев`яну церкву, яка була освячена у 1850 році. В другій половині XIX ст. її підмурували і обновили. Після другої світової війни церква була діючою.

Хрещата у плані будівля має прибудовані до вівтаря ризниці, а до бабинця - великий присінок. Традиційне піддашшя відсутнє. Стіни храму мають невеликі вікна стрільчастої форми. Серед багатьох дерев`яних церков, які я бачив, такі вікна зустрів уперше. Середхрестя нави завершує високий восьмерик з шоломовою банею, ліхтарем і маківкою.

Якщо подивитися на фото 16-ти річної давності і сьогоднішнє, то відразу видно, що верх витягнули вгору і ліхтар зробили більших розмірів. Раніше восьмерик нави був покритий бляхою, тепер його покрили пластиковою вагонкою. Не відомо, чи на цьому зупиняться, чи продовжать "пластиковий євро ремонт".

На захід від церкви, навпроти її головного входу, стоїть дерев`яна чотириярусна дзвіниця, накрита шатровим дахом. Прицерковна ділянка малої площі, затиснута між сільськими вулицями, ще й оточена деревами, тому храм важко зафіксувати без перешкод.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.  Фото 7. 05. 2008
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор