Станківці
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1784
Церква на карті.  Фото 28. 10. 2008
Дерев`яна церква стоїть на підвищенні, біля нового мурованого храму. Місцева чудо-перлина була збудована у 1713 році, мала 3 чотирикутні верхи, вкриті гонтом. Стіни зі смерекових стовбурів, оброблених рубанком, стояли на дубових підвалинах. Переповідають, що церква знаходилася за Дністром і була монастирською. За іншими переказами ріка Дністер часто виходила з берегів, і люди не мали змоги ходити до монастирської церкви.

Тому й вирішили її розібрати, перевезти на інший берег Дністра. Але постало питання: куди перевезти конкретно? Вирішили, що воли, завантажені лубовими балками, самі вкажуть місце. Де зупиняться, там і буде церква. Воли «вибрали» дуже вдале місце на горбочку. Відразу зацікавила не типовими формами і кольорами. Будівля видовжена і вузька, складається з трьох зрубів, з яких зруб нави має незначні виступи, які накриті окремими стрімкими дахами.

До вівтаря з півдня та півночі прибудовані ризниці, причому ризниця з північної сторони піднята на фундаменті та накрита окремим дахом, а з південної - менша по висоті, має накриття суміщене з піддашшям. Цей елемент церкви (піддашшя) у даному випадку проходить у двох рівнях - навколо бабинця піднятий вище, навколо нави і вівтаря - нижче.

Головний вхід у святиню дуже акцентований: біля дверей намальовані великі зображення введення Пр. Богородиці у храм і св. Миколая, стіна пофарбована у помаранчевий колір. Поверхні зовнішніх стін церкви вертикально шальовані дошками, а вище піддашшя - дошками з лиштвами. Будівля накрита трисхилим дахом, гребінь якого завершують дві вежі з маківками (над вівтарем подвійні).

В інтер'єрі - пишний різьблений іконостас, унікальні твори мистецтва, а найбільше впадають в око Царські ворота. На захід від святині розташована дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом. Біля огорожі церковного подвір`я стоять два хрести, між якими - маленька символічна дерев`яна капличка.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Миколаївський
район
___

Львівська
область
___

Процесія біля церкви. Фото з 1930-х рр.(?), надав Андрій Маліцький, Інститут Геодезії, НУЛП.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор