Русин
Церква Св. Апостола Євангелиста Луки 1878
Церква на карті.   Фото 21.03.2011.
Попередня дерев'яна церква походила з XVIII ст. У 1878 р. збудовано існуючу дерев'яну церкву, а перед 1895 р. - муровану стінну дзвіницю на північ від святині. Виселені у 1946 р. мешканці повернулися до своїх місць у 1955 р. Церква стояла зачиненою з 1956 по 1989 р. Використовувалася на склад зерна. У виданні "Церкви України. Перемиська єпархія" В.Слободян, твердження, що "У 1989 р. громада розпочала спорудження нової мурованої святині" не відповідає дійсності - в селі немає навіть натяку на подібне будівництво.

Маленький Русин розташований всього за кілометр від державного кордону (не забудьте документ, який посвідчує вашу особу!). Деревяна церква стоїть у центрі села, в долині, на невеликій ділянці. Невідомо, чому святиню не збудували на підвищенні... Підвалини тризрубної будівлі поставлені на цегляний підмурівок. Вівтар гранчастої форми, має прибудовані з обох сторін ризниці.

Церкву оточує піддашя. Над входом у святиню зробили двосхилий дашок на деревяних стовпах. У південній стіні бабинця є бічні двері. Стіни церкви вертикально шальовані дошками і дошками з лиштвами. Наву завершує дуже низький світловий восьмерик, який увінчує непропорційно великий ліхтар з маківкою. Будівля зовні у нормальному стані.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор