Росохач
Церква Св. Арх. Михайла 1882
Церква на карті.  Фото 15. 08. 2011
Найдавніші згадки про церкву походять з 1561 р. Попередня, відома з архівних джерел церква, була збудована у 1790 (1787) р. На її місці у 1882 р. майстер Лука Снігур збудував нову дерев'яну, бойківського типу церкву. У 1960 році її закрили і хотіли розібрати (верхи над навою і вівтарем впали). Мешканці села відбудували їх в неділі та свята в дещо зміненому вигляді (значно зменшена кількість заломів). Церква відкрита для богослуження у 1989 р.

Місцева тризрубна триверха церква стоїть на пологому схилі у центрі Росохача, за потоком, на цвинтарі. З першого погляду вражає довжиною і, мабуть, не дуже необхідною заміною покриття верхів святині на металізовану бляху. Будівля орієнтована вівтарем гранчастої форми на північний-схід. До нього від заходу прибудована ризниця. До речі, вівтар над піддашям, яке опоясує церкву, має зрізані кути, нижче піддашя - прямокутні.

У східній стіні нави є бічні двері. Бабинець до рівня піддашя має по периметру зашклені стіни. На другому ярусі бабинця влаштована емпора, оточена відкритою галереєю. На початку 1990-х рр. арочні прорізи навколо емпори були з трьох сторін, а стіни покривав гонт. Сьогодні, очевидно, після ремонту, прорізи у західній стіні закрили, та й усі стіни до рівня даху оббили деревяною вагонкою.

З великого чотирисхилого даху немов виростають три верхи з двома заломами, накриті банями (над навою трохи більша), які увінчують ліхтарі з маківками. На північний-захід від церкви знаходиться дерев'яна квадратова у плані дзвіниця, другий і третій яруси має в арочних голосниках, накрита восьмибічним шатром з маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.  Фото 23. 07. 2006 р., автор Pawel Pontek з www.klub-karpacki.org
До перебуд. у 1960-х рр. Фото В.Куновського "Церкви України.Перемиська Єпархія", В.Слободян
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор