Ропавське
Церква Свв. Мучеників Макавейських 1876
Перша в селі дерев'яна церква збудована у 1876 році, як новозаснована дочірня каплиця парохії у Висоцьку Нижньому. Первісно дзвони містилися у верху над бабинцем. У 1929 р. майстром Томанчуком поряд з церквою збудована нова дерев'яна дзвіниця. Церква стояла зачинена у 1959-1989 рр. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Знаходиться на цвинтарі, на схилі високої гори над Стриєм. Будівля бойківського типу, складається з трьох квадратових зрубів - нави (ширшої), вівтаря і бабинця. При наві розміщені невеликі бічні ризниці. Північна ризниця добудована у 1999 р. Основні об'єми завершені пірамідальними наметовими верхами з двома заломами над бабинцем і вівтарем та трьома - над навою.

Церкву оперізує піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. Під піддашшям, з заходу бабинця, влаштовано засклений ганок. Ззовні стіни підопасання оббиті пластмасовою вагонкою, надопасання - гофрованим шифером, стіни заломів вкриті бляхою.

На одвірку західних дверей давніше була вирізьблена дата "1876". На захід від церкви, на краю гори розташована дерев'яна двоярусна, квадратова в плані дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим верхом з одним заломом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Церква і дзвіниця.  Фото 2009 р., Oleg Tom з www.panoramio.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор