Поляни
Церква Св. Арх. Михайла 1850
Церква на карті.   Фото ? року, з www.berezne.libr.rv.ua.
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

За переказами, ця церква зведена протягом 1848-1850 років в іншому місці Полян. Пан, який колись їхав до неї і потрапив у болото, наказав церкву перенести в краще, сухіше місце. З часом громада вирішила, що святиню варто мати в самому центрі поселення, тому її знову перенесли. Відомо, у 1942 році коштом громади, раніше окремо стоячу дзвіницю прибудували до бабинця.

В совєтський період церква залишалася чинною, хоча її намагалися розібрати тогочасні представники влади. Регулярні богослужіння відновили з 1988-1989 рр. Щойно наприкінці 1990-х років почали оновлення святині з виставлення нового іконостасу. В кінці 2000-х років церкву ремонтували зовні. В користуванні громади УПЦ МП, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Стоїть в центрі Полян, біля цвинтаря, в оточенні дерев. Церква тризрубна, завершена трьома верхами. На ширину бабинця до неї прибудували дерев'яну дзвіницю, а до дзвіниці - ще й присінок. Також церква має прибудовану до вівтаря ризницю і бічний вхід до нави. Вікна у стінах церкви, ймовірно, замінили новими. Зовні святиня виглядає відремонтованою.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Березнівський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор