Балашівка
Церква Св. Івана Богослова 1755 (1850)
Церква на карті.   Фото 2014 р., Serhiy LS www.commons.wikimedia.com.
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

З церквою в Балашівці виходить деяке непорозуміння. Дослідник М. Теодорович на зламі ХІХ-ХХ ст. писав ніби як про дві церкви, адже одна з них, чинна, датована 1850 роком, а про другу зазначав: "Є ще стара дерев'яна церква, побудована в 1755 р., що вважається не функціонуючою". Проте, вважають, що існуюча сьогодні дерев'яна церква походить все таки з 1755 року, а в 1850 році, ймовірно, отримала прибудовану дзвіницю.

Святиня була парафіяльною. Неодноразово ремонтована і оновлена в першій третині ХХ ст. Була не чинною з 1942 до 1950 року, а також з 1962 до 1979 року. Щойно у 1986 році церкву дозволили відкрити, по тому розпочали проводити капітальний ремонт. Також святиню оновлювали у 1990-х і 2000-х роках. В користуванні громади УПЦ МП.

Розташована в центрі Балашівки, при дорозі, в оточенні дерев. Видовжена в плані тридільна одноверха церква з прибудованими до вівтаря ризницями, а до бабинця маленьким присінком, до якого прибудували доволі велику, але не високу дерев'яну триярусну дзвіницю. Зовні церква і дзвіниця виглядають в доброму стані.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Березнівський
район
___

Рівненська
область
___

Іконостас.  Фото 2013 р., В. Луц з каталогу "Дерев'яні церкви Рівненської області".
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор