Почапки
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1755
Острозький
район
___

Рівненська
область
___

Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Давня сільська церква мала б існувати щонайпізніше в XVII ст. Збережена сьогодні дерев'яна церква в Почапках постала в 1755 році при фінансовій підтримці пана Жигана. Була філіяльною парафіяльної церкви в с. Милятин. Грунтовний ремонт почапківської церкви коштом парафіян проведений в 1884 році. В середині 1920-х років вже була покрита бляхою, опиралася на кам'яний фундамент.

Дзвіниця добудована в 1893 році. Зачинена совєтською владою в 1961 році, а наступного року відремонтована. Проте вже в 1967 році церкву відкрили для богослужінь, а в 1969 році знову ремонтували. Пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні громади УПЦ МП, яка оновлювала церкву в 2006 і 2010 роках.

Стоїть на підвищенні північної околиці села, недалеко на захід від цвинтаря. Церква складається з трьох частин, з яких нава ледь ширша за вівтар і бабинець, завершена однією невисокою банею з ліхтарем і маківкою на вершині. По осі церкви до бабинця прибудована дещо ширша дерев'яна двоярусна дзвіниця. При вівтарній частині нема жодних добудов. Бічний вхід є з півдня до бабинця. Вікна в стінах церкви замінені пластиковими.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 19. 09. 2015 р., Serhiy LS з www.uk.wikipedia.org
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор