Оженин
Церква Св. Арх. Михайла 1871
Фото 26. 09. 2015, Сергій Трохимець.
Станом на початок ХІХ ст. в Оженині ще стояла давня дерев'яна церква, дату будівництва якої ніхто не пам'ятав. У 1871 році коштом парафіян збудували нову дерев'яну церкву. В документі, який датується 1931 роком, двоє місцевих мешканців склали перелік 104 сімей, які пожертвували на спорудження святині.

Була філіяльною до парафіяльної церкви в селі Броди. Розписи церкви проведені у ХІХ та ХХ ст. Під час Другої світової війни церква була чинна, але на початку 1944 року її пошкодили, а потім пограбували. Сьогодні церква в користуванні громади УПЦ Київського патріархату.

Дерев"яна церква в цьому великому селі розташована на захід від центру населеного пункту, з півночі від залізниці та цвинтаря, на рівній ділянці при дорозі. Церква тридільна безверха, незвичної форми. Справа в тому, що (на мою думку) тут дзвіницю не прибудовували як окрему до бабинця церкви, а просто розмістили її на другому поверсі бабинця і накрили дахом в один рівень з дахом нави.

Розміщення саме там дзвіниці видають закриті дерев'яними віконницями голосникові отвори у трьох стінах. До бабинця по осі церкви прибудований невеликий ганок, до вівтаря - з обидвох сторін ризниці (північна менша). Вікна в стінах церкви замінені пластиковими, три маківки на гребенях дахів перекрили булатом.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Острозький
район
___

Рівненська
область
___

Церква на карті.   Фото 26. 09. 2015, Сергій Трохимець.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор