Загірці
Церква Різдва Пр. Богородиці 1871
Церква на карті.   Фото 1. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Збережена загорецька церква походить з 1871 року, хоча переказують, що первісно зведена на сто років раніше, а в 1871 році була перебудована. Постала коштом парафіян і колишнього священика, благочинного Григорія Конахевича. Була парафіяльною. У 1876 році також коштом парафіян розмальована в інтер'єрі. У 1883 році виставлений новий іконостас.

На початку 1890-х років при церкві вже стояла дерев'яна дзвіниця, дах якої був під гонтами. В той час дахи святині під бляхою, зовнішні стіни оббиті дошками і пофарбовані. В совєтський період церква не була зачинена. У 1969 році реставрували іконостас. Церква - пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні православної громади київського патріархату, яка, ймовірно, у 2010-х роках повінстю змінила зовнішній вигляд святині. 

Розташовується посеред південної частини села, при дорозі. Церква на кам'яному фундаменті, складається з трьох зрубів, завершена одним верхом над навою. З заходу до бабинця прилягає ширша дерев'яна двоярусна дзвіниця з прибудованим ганком, з півдня до вівтаря - невелика ризниця. Під час останнього зовнішнього ремонту маківки, дахи і верх нави покрили блискучою бляхою, стіни суцільно ошалювали дерев'яною вагонкою, вікна замінили пластиковими - так церква стала подібна на щойно збудовану.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид з південного сходу. Фото 1. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Лановецький
район
___

Тернопільська
область
___

Вигляд до ремонту. Фото 30. 05. 2011 р., з www.lanivtsi.org.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор