Новорічиця
Церква Покрови Пр. Богородиці XVIII, ХХ ст.
Церква на карті.   Фото ? року, з www.zarichchia.blogspot.com
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Покровська церква з села Вілька або Вулька Річицька (історична назва поселення) зведена щонайпізніше в середині XVIII ст. Є деякі припущення, що цю церкву первісно збудували в іншому місці, звідки її у 1920-х роках перевезли до Вільки, добудувавши бабинець і, ймовірно, одну або й дві ризниці. За іншими даними церкву датують 1802 роком, адже саме ця дата була на одному з найстаріших дзвонів дзвіниці. Церква належала до парафіяльної церкви в с. Морочне.

В церкві Покрови у ХІХ ст. була чудотворна ікона Страждального Спасителя. Під час бомбардувань в Другій світовій війні (в 1943 році) один зі снарядів пробив стіни церкви, але вибухнув за її межами, тому святиня залишилася неушкодженою. В совєтський період приблизно з 1960 до 1988 років церква зачинена. Ремонтована 1989 року, тоді ж відновили богослужіння. Тепер це пам"ятка архітектури місцевого значення в користуванні громади УПЦ МП.

Церкву побачите в центральній частині населеного пункту, біля будівель колишнього колгоспу. Святиня невелика, двозрубна, тридільна, безверха. Видовжена прибудовою з заходу до бабинця. При вівтарі є дві ризниці. Стрімкий спільний дах вкриває вужчий вівтар і ширші наву та бабинець. Нова маківка з ліхтарем, посаджені на восьмибічну основу, влаштовану на західній частині гребеня даху церкви. З заходу від церкви стоїть дерев'яна двоярусна дзвіниця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зарічненський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор