Морочне
Церква Св. Параскеви 1815
Церква на карті.   Фото 2013 року, з www.sarny.church.ua
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Збережена дерев'яна церква в цьому селі зведена з соснових брусів 1815 року коштом пана Терлецького. Була парафіяльною. Постала, ймовірно, на місці давнішої, яку могли збудувати щонайпізніше в першій половині XVIII ст. (вказують навіть на XVI ст.). Морочнівську церкву звели без застосування цвяхів місцеві майстри, ймовірно, під наглядом консультанта(?) з міста Пінськ (тепер на території Білорусі). Пишуть, що в 2014 році "проведено реконструкцію" храму. Церква є пам'яткою архітектури місцевого значення. В користуванні православної громади МП.

Розташована посеред Морочного, з півдня від головної дороги, поблизу мосту через канал. Церква невеликих розмірів (17 метрів х 8 метрів, висота - 16 метрів), тридільна, безверха. До нави з заходу є ширша прибудова, головний фасад якої вінчають дві стрункі квадратові в плані вежі. Вхід до церкви через присінок. З обидвох сторін до вівтаря прибудовані маленькі ризниці. Є інформація, що бляху на дах церкви стелили по гонтовому покритті.

Під час останнього зовнішнього ремонту церква повністю змінила зовнішній вигляд: верхи обидвох веж оббили блискучою бляхою, стіни горизонтально ошалювали дошками, дахи покрили бітумною черепицею. В інтер"єрі церкви триярусний позолочений іконостас. Дерев'яна двоярусна дзвіниця з трьома дзвонами збереглася з заходу від церкви На найстарішому дзвоні вигравіруваний напис: "Сей колокол пожертвован императором всея Росии Александром І 1818 год".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дзвіниця і церква у 1929 році.  Фото Станіслава Бохніга, з www.zarichchia.blogspot.com
Зарічненський
район
___

Рівненська
область
___

Вигляд до ремонту.  Фото ? року, з www.zaribibliotek-mytvucj.blogspot.com.
Вигляд у 1912 році.  Фото Ісаака Сербова, з www.commons.wikimedia.org
Вид на іконостас.  Фото з www.zaribibliotek-mytvucj.blogspot.com.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор