Нова Пляшева (Жовтневе)
Церква Св. Арх. Михайла 1892
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Давня дерев'яна церква під титулом св. Арх. Михайла походила з 1718 року. Через аварійний стан розібрана у 1838 році (збереглася тільки стара дерев'яна дзвіниця). Тоді ж частину речей релігійного вжитку передали до церкви в с. Ситне, іншу частину до церкви в с. Пустоіванне, до якого приписали вірних з Пляшевої (давня назва села Нова Пляшева) і сусідньої Янівки (тепер с. Іванівка). За переказами, до будови нової дерев'яної церкви в Пляшевій причинився випадково цар Олександр ІІІ, який у 1890 році проїжджав селом в напрямку Почаєва і виділив кошти на велику кількість деревини для зведення святині. Її завершили у 1892 році.

Під час Першої світової був розбитий купол святині, який незабаром відновили. У 1960 році церква зачинена. Пропозицію перетворити її в приміщення для навчання учнів, місцевою інтелігенцією не була підтримана. У 1984 році церкву тодішня влада вирішила стерти з лиця землі, проте тільки активні дії місцевого населення врятували святиню від знищення. Компромісом було влаштувати в церкві музей, який був чинним з 1984 до 1988 років. Наступного 1989 року в церкві, яку відновили, знову розпочали богослужіння. Сьогодні в користуванні громади УПЦ МП.

Церкву побачите при головній дорозі в центральній частині села. Вівтарем орієнтована до південного сходу. Хрещата в плані одноверха, зовні нічим особливим не виділялася. Під час останнього зовнішнього ремонту, ймовірно, у 2010-х роках, верхній частині церкви тотально змінили вигляд і навіть форми - дзвіницю і завершення нави повністю переробили в російському стилі, їх дахи покрили блискучою бляхою, стіни оббили пластиком, вікна також замінили пластиковими. Церква тепер подібна на новозбудовану.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вигляд до останнього ремонту.  Фото 2008 року(?) з www.jasc51.io.ua.
Радивилівський
район
___

Рівненська
область
___

Церква на карті.   Фото ? року з www.facebook.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Дзвіниця пошкоджена, але ще тримається.  Фото 1916 року з www.bildarchivaustria.at
Дзвіницю знесли.  Фото 1916 року з www.bildarchivaustria.at
Дзвіниця не пошкоджена.  Фото 1915 року з www.ebay.de