Клевань
Церква Св. Миколи 1918
Церква на карті.   Фото 25.07.2015, Сергій Трохимець.
Теперішню дерев'яну церкву у 1918 році коштом держави і пожертв духовенства перебудували зі шпиталю для військових і працівників залізниці, який постав у 1909 році. Після 1980 року, коли церква перебувала в незадовільному стані, парафіяни вирішили її ремонтувати - розібрали перегородки і розширили вівтар.

У 1990-1991 роках до західного фасаду прибудували дерев'яну дзвіницю. У церкві є відома і благодатна ікона Святого Миколая (люди називають її "ікона "Миколая Раненого"). Реставрована у 1930 році. Сьогодні церквою користується УПЦ Московського Патріархату.

Церква стоїть біля залізничної станції, на рівній ділянці. Видовжена в плані прямокутна дерев'яна будівля з вежею-дзвіницею. Стіни зовні оббиті пластиковою вагонкою. Вікна у церкві пластикові. Святиню завершує світловий восьмерик, вкритий цибулястою банею з ліхтарем і маківкою на вершині. Всі верхи (в т. ч. і дзвіниці) перекриті булатом.

ЛІТЕРАТУРА: Парфенюк В.О. Клевань: портрет на фоні епох.- Рівне: ПП Лапсюк В.А., 2013.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З такого ракурсу.  Фото 22. 07. 2017, Сергій Трохимець.