Міжріччя
Церква Св. Арх. Михайла 1918
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви у другій половині ХХ ст.   Фото з www.prior.ho.ua.
Згідно офіційних даних збережена деревяна церква походить з 1918 року (за іншими даними - з 1914 р.) Попередниця існуючої церкви зведена у 1802 році, освячена під титулом Св. Арх. Михайла. За іншою версією стара деревяна церква, що нині існує в Міжріччі, на початку ХХ ст. знаходилася в сусідньому селі Гузіїв. Відомо, що канонічна візитація місцевої церкви відбулася в 1909 р. Буквально біля старої церкви, з півдня від неї, у 1990-х рр. збудований новий мурований храм. Церква у користуванні громади УГКЦ.

В центрі села сучасна церква є орієнтиром щоб побачити деревяну. Обидві стоять на просторій рівній ділянці в оточенні дерев. Святиня, якою не користуються, має три зруби і один верх. По центрі - восьмибічна в плані нава, до якої зі сходу прилягає трохи вужчий гранчастий вівтар з прибудованою з півдня ризницею, а з заходу - також вужча прямокутної форми нава з рівношироким присінком по осі церкви. Її оточує піддашшя на приставних кронштейнах.

Стіни церкви шальовані вертикально дошками (присінок, ризниця, стіни надопасання вівтаря, частково нави і бабинця, а також стіни восьмерика шальовані вертикально дошками і лиштвами). Низький світловий восьмерик над навою вкритий наметовим дахом. Висока деревяна квадратова в плані чотириярусна дзвіниця, вкрита восьмибічною банею, збереглася з південного заходу від камяного храму.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква в селі Гузіїв, яку перенесли до Міжріччя. Фото до 1910 року.   Джерело не збережене.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор