П'ятигори
Церква Різдва Пр. Богородиці 1863
Церква на карті.   Фото 22.06.2015, Сергій Трохимець.
П'ятигорівська церква за одними даними (з офіційного сайту Здолбунівського благочиння Рівненської єпархії УПЦ) постала у 1863 році, а в довіднику від М. Теодоровича вказано 1881 рік. Будували святиню коштом парафіян і старанням місцевого священика. Церкву відразу покрили бляхою. У дзвіницю помістили чотири дзвони.

Церква була філіяльною до парафіяльної церкви в сусідньому селі Глинськ. У 1959 році совєтська влада закрила церкву і перетворила її на музей, який функціонував тридцять років. Щойно у 1989 році церкву відкрили, повністю оновили і освятили. Тепер церква в користуванні Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Церква стоїть при головній дорозі в центрі села, біля забудови. Тридільна будівля, в якої нава незначно ширша від бабинця і вівтаря. До західного фасаду бабинця прибудована вежа-дзвіниця. Світловий восьмерик нави вкритий великою банею, яку вінчає чималий ліхтар з маківкою. Верхи святині перекриті блискучою бляхою, вікна у стінах замінені пластиковими. 

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Здолбунівський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор