Олієво-Корнів
Церква Покрови Пр. Богородиці 1930
В селі Оліїв (давня назва поселення) церква вперше згадана ще у XVII ст. Наступна дерев'яна церква, збудована у 1788 році, знищена під час Першої світової війни. На місці зруйнованої церкви у 1930 році звели нову, також з дерева. Була філіяльною парафіяльної церкви в сусідній Олієво-Королівці. З 1962 року по 1989 рік стояла зачиненою. Ремонтована у 2008 році. Церква наймолодша за віком серед збережених дерев'яних у районі. Використовується громадаю УПЦ Київського Патріархату.

Святиня розташовується у північній частині села, при дорозі і забудові, на маленькій ділянці з невеликим схилом, недалеко на захід від цвинтаря. Маленька одноверха церковця, яка утворює хрест в плані. При північній стіні вівтаря, який орієнтований до південного-сходу, прибудована ризниця. Головний вхід до церкви - з півдня до нави, а бічний з заходу до бабинця.

Під опасанням стіни ошальовані дошками і лиштвами, а також дерев'яною вагонкою. Вікна в стінах церкви замінили пластиковими. Сучасна мурована дзвіниця-каплиця зведена з заходу від церкви. На місці мурованої дзвіниці з трьома дзвонами, яка стояла з південного заходу від церкви, у 2013 році встановили і посвятили композицію з фігури Пр. Богородиці та ангелів.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городенківський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Іконостас.  Фото з www.kolomija.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор