Дубно
Церква Св. Юрія 1700
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Єдина збережена до наших днів дерев'яна церква в Дубно, зведена на передмісті Сурмичі у 1700 році, освячена під титулом Святого Георгія (Юрія). Святиню будували для охоронців міста, які жили поблизу. За деякими даними, церква заснована раніше, у XVI - поч. XVII ст. Церкву неодноразово ремонтували і розбудовували. В радянський період стояла зачиненою всього два роки. Сьогодні пам'ятка архітектури в користуванні громади УПЦ МП (?).

Розташовується серед забудови недалеко на південний схід від центру міста, по вул. Садова. Це - тризрубна триверха святиня, уздовж північних і південних стін якої зробили прибудови для розширення площі церкви. До бабинця прилягає дерев'яний присінок, до вівтаря з обидвох сторін - ризниці. Зовнішній вигляд церкви не зазнав (поки-що) втручання сучасних матеріалів, крім жовтої бляхи на маківках.

На захід від церкви збереглася дерев'яна дзвіниця на два яруси, збудована у 1869 році. На прицерковній території окрім поховань, де спочивають як солдати, так і священики і прихожани, побачите дерев'яну каплицю Св. Марії Магдалини (2000 р.).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дубенський
район
___

Рівненська
область
___

Церква на карті.   Фото 29. 03. 2016.
Іконостас. Фото 2015 р., В. Луц з каталогу "Дерев'яні церкви Рівненської області".
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор