Добривода
Церква Казанської Ікони Пр. Богородиці ХІХ ст.
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Попередню дерев'яну церкву в цьому селі датують 1729 роком. Збудована коштом парафіян і посвячена під титулом Собору Пр. Богородиці. На початку 1880-х років церква перебувала в дуже поганому стані. Відомо, що в ній була пожежа у 1884 році. Ймовірно, після цього святиню відбудували або звели нову церкву, яку посвятили під новим титулом.

Варто відзначити, що на військовій карті з 1922 року сільська церква позначена зовсім в іншому місці, аніж є на сьогодні - тоді вона розташовувалася в південній частині Добровідки (попередня назва села), на правому березі річки Пляшівка. Ймовірно, ще перед Другою світовою війною церкву перевезли на нове місце. По Другій світовій війні стояла зачиненою. Сьогодні в користуванні православної громади київського патріархату.

Добровідська церква стоїть в оточенні дерев у центральній частині села, за 160 метрів на північ від центральної дороги, недалеко забудови. Тридільна на кам'яному фундаменті. З заходу до церкви прибудовані дерев'яні присінок і дзвіниця. До вівтаря мають бути прибудовані ризниці. Чотирисхилий дах нави завершує масивний ліхтар з маківкою. Зовнішні стіни свіжо фарбовані.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото ? року з www.radyvyliv-cerkva.rv.ua.
Радивилівський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор