Богдашів
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1750
Церква на карті.   Фото 31.05.2015, Сергій Трохимець.
Мешканці села вважають що дерев"яна церква зведена у 1750 році і перевезена богдашівськими добродіями з міста Почаїв. Правда, в історичних джерелах немає даних хто і коли збудував церкву. Проте відомо, що церква з Богдашева була філіяльною парафіяльної церкви в селі Аристів (сьогодні - село Орестів). Церква повністю відновлена у 1866 році. Сьогодні церква в користуванні громади УПЦ Київського Патріархату.

До 1873 року святиня ще була під гонтами. Через два роки до церкви прийшли донські козаки. Переповідають, що церква їм дуже сподобалася і вони навіть подарували для неї речі культового вжитку. Баню над навою замінили у 1905 році. Богослужіння в церкві проводили під час обидвох світових воєн. У 1999 році церква перейшла в підпорядкування Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Розташована у північній частині села, при дорозі, між забудовою. Тризрубна одноверха, в якої до вівтаря з півдня прибудована захристія. Дахи церкви перекриті новою бляхою, вікна у стінах церкви сьогодні пластикові. По осі церкви до бабинця прилягає вужчий присінок. Вище вхідних дверей є зображення Покрови Пр. Богородиці. Зовні церква повністю відремонтована.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Здолбунівський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор