Чортория
Церква Різдва Пр. Богородиці 1750
Церква на карті.   Фото 29. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Збережена сьогодні дерев"яна церква в Чорториї датується 1749-1750 роками (також бачив інформацію про 1794 рік (мабуть, через плутанину з двома останніми цифрами дати)). Переказують, ніби місцевий пан купив (коли? можливо, в 1749 році?) цю церкву в одному з карпатських сіл, її в розібраному стані сплавили річкою Черемош (Чортория розташована на її правому березі) і зібрали біля палацу пана в Чорториї. 

У 1960-х роках совєтська влада запланувала розібрати церкву, а матеріал з неї використати для зведення будівель місцевого колгоспу. На щастя, цього не сталося. Цікаво, що селяни називають дану церковцю "капличкою" (ймовірно, через те, що давніше в селі була більша дерев'яна церква, знищена в 1927 році). Сьогодні в користуванні громади УПЦ КП. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Розташована в західній частині села, на території психоневрологічного диспансеру. Компактних розмірів хатнього типу тридільна церква, в якій з півдня до бабинця прибудували (за незалежності України?) чималий дерев'яний ганок. Звис даху по периметру підтримують профільовані дерев"яні стовпи. Збоку кольорами церква нагадує український прапор. З південного сходу від неї стоїть маленька дерев'яна двоярусна дзіниця. Відразу біля церкви збереглися чотири старі кам'яні хрести.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

Вигляд у 1960-х роках.  Фото з www.oa.edu.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор