Перемисловичі
Церква Різдва Пр. Богородиці 1899
Церква на карті.   Фото 9.07.2010.
Вперше парафія згадується у 1578 р. В кінці XVIII ст. село приєднане до парафії в Осердові (тепер Польща). Попередня дерев'яна церква походила, ймовірно, з XVIII ст. У 1850 р. її відновлювали. У 1899 р. зведено існуючу дерев'яну церкву, а наступного року вимуровано стінового типу дзвінницю. Святиня була зачинена з 1946 по 1988 р. (насправді церкву відкрили 18.06.1989 р., про це сповіщає таблиця на хресті біля церкви - моя прим.).

Церква розташована біля центру села, на ділянці неправильної форми, яка з усіх сторін оточена дорогами. Відразу варто зауважити, що подвір'я по периметру оточують високі вічнозелені дерева, які заваджають оглядати храм. За конструкцією він тризрубний, одноверхий, оточений піддашшям. Давайте розглянемо, як змінювалася церква зовні.

У 1958 році бабинець церкви був трохи видовжений, без присінку, стіни деревяні, тільки восьмерик під банею оббитий бляхою. Станом на 1992 рік бабинець за рахунок укорочення отримав рівноширокий присінок, дерева зрубали. Сьогодні бабинець знову має форму, як у 1958 р., над його входом від заходу влаштували дашок на деревяних стовпах.

У південній стіні бабинця є бічний вхід. Як бачите стіни церкви з верху до низу "запаковані" у пластикову вагонку, вікна пластикові, навіть низ піддашшя також у пластику. Тільки двері дерев'яні та бруси, на які опираються стіни церкви. Захристія у святині прибудована до вівтаря не збоку, а на осі церкви, тобто до східної стіни. Наву завершує великий світловий восьмерик, накритий банею з ліхтарем і маківкою.

Під час останнього ремонту фундамент святині облицювали рельєфною плиткою, відмостку навколо будівлі облаштували бруківкою. На церковному подвір'ї збереглися два деревяні хрести. На одному з них напис: "Хрест сей місійний! Відновлений 1990 року на місці бувшого 1914 року, та на честь відновлення християнської віри!". А ще на ділянці стоїть окремий громовідвід висотою приблизно як і церква.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд у 1992 році. Фото І. Синкальського з "Церкви України. Перемиська єпархія" В. Слободян
1958 рік. Фото з www.sokal.lviv.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор