Нижня Рожанка
Церква Богоявлення Господнього 1909
Церква на карті.  Фото 2. 08. 2007
Молода за віком дерев`яна церква (збудована у 1909 році) в Нижній Рожанці зручно розташована у центрі села, на схилі. Значних розмірів хрещата у плані споруда, має один верх у вигляді бані на світловому восьмерику, яку завершує маківка з хрестом. Чотири бані менших розмірів на сліпих високих восьмериках, стоять на гребенях усіх дахів.

Як видно, старе бляшане покриття дахів замінили новенькою цинкованою бляхою, залишилося тільки перекрити піддашшя. Варто зауважити, що дану церкву поставили вздовж класичного напрямку схід-захід, який співпадає з напрямом схилу, тому вхід до святині чимось нагадує сходи пірамід Латинської Америки - вузькі і з крутим підйомом.

Якби не старалися "прикрашати" церкву, все одно погляд, як магнітом, притягує оригінальна триярусна дзвіниця на кам`яному фундаменті. Її другий і третій яруси мають арочні прорізи по периметру, т.зв. голосники. Дзвіниця перебуває у доброму стані і залишається сподіватися, що на неї бляхи не вистачить. Наприкінці, важливе практичне зауваження: щоб опинитися у цьому районі, потрібно не прогавити ніяк не позначений поворот ліворуч перед підйомом до Славського. 

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Загальний вид. До ремонту. Фото 14. 05. 2006 р., автор Pawel Pontek з www.klub-karpacki.org
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор