Лопушно
Церква Свв. Апостолів Петра і Павла 1909
Церква на карті.  Фото 15. 06. 2009
Десь посередині села, по лівій стороні неподалік вулиці, на схилі біля цвинтаря стоїть дерев`яний храм. Відомо, що в селі у 1507 р. існувала парафіяльна церква. Попередня дерев`яна тризрубна церква св. арх. Михайла, походила з XVIII ст. У 1909 р. поруч з нею збудували існуючу церкву. Стару пробували реставрувати, але не зібрали коштів і в 1930-х рр. вона занепала. 15.11.2009 церква, яку зовні оновили, святкувала 100-літній ювілей.

За формою і плануванням відразу видно, що храм св. ап. Петра і Павла будували на початку минулого століття. До речі, на надпоріжнику вхідних дверей до церкви поряд з датою "1909" дописали білою фарбою "1908". Очевидно, це - дата початку будівництва, або хтось вирішив омолодити храм на один рік, який цьогоріч має святкувати перше століття.

Будівля хрестова у плані, до вівтаря гранчастої форми з обидвох сторін прибудовані ризниці, бічні рамена нави не широкі, прибудованого присінку до бабинця немає. Церква оточена піддашшям, яке над головним входом переходить у двосхилий дашок. У західній стіні південного крила нави є бічні двері. Стіни нижче піддашшя складаються з горизонтальних брусів зрубу, вище - вертикально шальовані дошками з лиштвами.

Вікна арочної форми розташовані парами (крім вівтаря, ризниць і восьмерика нави). Бабинець і бічні крила нави накриті двосхилими дахами, гребені яких увінчані маківками, вівтар - п`ятисхилим дахом також з маківкою, а середхрестя нави завершує високий світловий восьмерик, накритий банею з ліхтарем та маківкою. На південний-захід від святині розташована дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор