Новосілки-Гостинні
Церква Різдва Пр. Богородиці 1700
Церква на карті.  Фото 21. 04. 2008
У виданні "Церкви України. Перемиська єпархія" написано, що місцеву дерев`яну церкву на початку 1990-х рр. обмурували, щоб отримати кам`яний храм. Яке було моє здивування, коли у центрі села, біля дороги, я побачив "воскреслу" дерев`яну церкву, позаду якої стоїть новозбудована мурована святиня.

Вперше місцева церква згадується у документах від 1578 року. Існуюча будівля збудована у 1700 році. Її відновлювали у 1912 році. 21 вересня 1932 року поблагословлено престіл св. Серця Ісусового, який намалював художник Іван Чиковський.

Тризрубна безверха церква латинізованого типу, накрита двосхилим дахом, гребінь якого завершує ліхтар з маківкою. Будівля оточена невеликим піддашшям, до гранчастого вівтаря прибудовані ризниці. На північний-захід від храму стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця накрита шатровим дахом. Відомо, що на дерев'яну церкву виготовляється документація для включення святині до пам'яток сакральної архітектури і взяття її під охорону.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор