Наконечне Перше
Церква Успіння Пр. Богородиці 1837
Церква на карті.  Фото 4. 09. 2016, Юрій Клименко з www.uk.wikipedia.org.
Існуюча церква збудована у 1837 році на місці давнішої. Ремонтована у 1896 році. Ймовірно, тоді ж прибудовані бокові невеликі рамена та встановлений новий іконостас. В середині 1930-х рр. стінопис виконав мистець Олександр Харків. По другій світовій війні була чинною. Зовні, як і дзвіниця, повністю ремонтовані в 2010-х роках. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Розташовується посеред села, на підвищенні при сільській вулиці, за 150 м. на південь від траси до Краковця, навпроти місцевої школи. Велика, хрещата у плані, одноверха будівля. До центрального зрубу нави зі сходу прилягає зруб вівтаря з прибудованою по осі захристією, з заходу - бабинець, а з півночі і півдня - рівноширокі бічні рамена.

З обидвох сторін між ними і бабинцем, в кутах існують прибудови (північна з вхідними дверима). Від заходу до церкви прибудований вужчий присінок. Стіни зрубів внизу захищені дашком і повністю оббиті пластиком. Середхрестя нави на сліпому восьмерику вкрита шоломовою банею, яка увінчана маківкою. Невеликі маківки влаштовані на краях гребенів дахів бабинця, бічних рамен і вівтаря.

На захід від церкви розташована дерев`яна триярусна оборонного типу дзвіниця сучасна церкві, вкрита банею, яка виростає з наметового пірамідального даху. Церковне подвір`я з південної сторони підпирає висока кам'яна стіна.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Попередній вигляд.  Фото 28. 03. 2008.