Покрівці
Церква Покрова Пр. Богородиці 1896
Церква на карті.   Фото 2.02.2009.
Існуюча деревяна церква постала у 1896 р. До 1939 р. її покровителями були спадкоємці Казимира князя Любомирського з Кракова. На північний захід від неї зведена нова мурована. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Стара церква стоїть у центрі села, при дорозі, біля цвинтаря. Невеликих розмірів, хрещата в плані, триверха будівля. Складається з квадратового вівтаря орієнтованого на південний схід, до якого з обидвох сторін прилягають ризниці, квадратової нави з прямокутними боковими раменами і також квадратового бабинця з прибудованим по осі маленьким присінком. Стіни під опасанням, що оточує церкву, з відкритого зрубу, над опасанням - очевидно оббиті листами пресованого картону.

Незважаючи на розміри церква має у стінах 14 вікон. Наву завершує низький, майже повністю оббитий бляхою восьмерик, вкритий наметовим верхом. На гребенях дахів бабинця та вівтаря влаштовані четверики, вкриті цибулястими баньками з ліхтарями та маківками. А гребені дахів бокових рамен підкреслюють маленькі чотирисхилі дашки на опорах. Дерев`яна одноярусна дзвіниця, завершена пірамідальним дахом, розташована на північ від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото Назара Ланька, 3.05.2013 р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор