Михайлевичі
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна 1912
Церква на карті.   Фото 2.03.2009.
Дерев`яна церква стоїть у центрі села, на рівній просторій ділянці, недалеко від головної дороги. Вперше про місцеву святиню згадано в документах від 1510 р. Попередня до існуючої церкви походила з 1810 р. Іконостас і великий вівтар для неї виготовили у 1837 р. скульптори і малярі Афанасій Ружилович та Стефан Ковач зі Старого Самбора. У 1912 р. збудована існуюча дерев`яна церква за проектом архітекта Василя Нагірного. З 1949 по 1989 рр. була зачинена.

Будівля хрещата у плані, до гранчастого вівтаря симетрично прибудовані ризниці. Бабинець трохи видовжений, крім головного входу в його західній стіні, існують бокові двері у бічних крилах нави від заходу. Церква традиційно має піддашшя. Стіни під ним складаються з горизонтальних брусів зрубу, над ним - вертикально шальовані дошками з лиштвами. Вікна у церкві арочної форми (крім стін восьмерика бані), розташовані попарно (за винятком вівтарної частини). Світловий восьмерик середхрестя нави накритий банею з ліхтарем та маківкою.

Покриття бані та ліхтаря вже замінили блискучою жовтою бляхою. Гребені дахів бабинця, вівтаря, а також бокових крил нави увінчані маківками на високих восьмибічних ліхтарях. На південний-схід від церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвінниця, накрита наметовим дахом. Біля храму мій погляд привернули дві могили - менша і більша. Менша - похилений надмогильний пам`ятник, на таблиці якого написано, що тут у 1906 р. похований греко-католицький парох села Даниїл Гриць, на 53-му році священства. Біля цієї могили розташований гробовець на двох померлих. Не пригадую, щоб біля дерев`яної церкви бачив гробовець, якщо поряд немає цвинтару.

На гробівцю встановлений пам`ятник з двома таблицями (ліва не підписана), над якими видно фотокераміку з жіночим портретом. На правій таблиці напис: "Ту спочиває в Бозі наша найдорожша, найлїпша, і незабута Жена і Мамунечка Александра з Плятеків СЛОНСЬКА умерла 5 грудня 1924 в 53 роцї житя. Честь Єї памяти!". Можливість бути похованим біля церкви, а не на загальному цвинтарі надавалася людям, які значно пожертвували на церкву. Можливо, Александра Слонська надала землю або допомогла фінансово для будівництва храму.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна