Малі Нагірці
Церква Св. Арх. Михайла 1876
Церква на карті.  Фото 11. 07. 2008
Невелика дерев`яна церква стоїть у центрі села, на підвищенні. Збудована у 1876-1877 рр. коштом мецената Ладинського і добровільних пожертв парафіян. Коли я, випадково, заглянув через вікно присінку, то побачив на одвірках вхідних дверей напис: "За душпастирства Ієрея Петра Стефановича і війта Стефана Дворянина майстер Андрій Горонцій. Сей храм создался Року Божого 1876 трудами і іздержками Високоблагородних ктиторів Станіслава та Емілії Лодинскіх спільно з громадою Нагорець і Лодини Нової".

Особисто мені за формами дана церква нагадала дерев`яну в селі Убині. Тризрубна будівля розміром 19 м. х 7 м. стоїть на бетонному фундаменті з отворами для вентиляції. Традиційно оточена піддашшям, під яким з півночі та півдня до вівтаря прибудовані ризниці. До західної стіни бабинця прибудований зашклений ганок. Стіни підопасання вертикально шальовані фарбованими дошками, решта поверхонь стін покриті фарбованим гонтом.

Три світлові восьмерики накриті дзвонястими банями, які завершують маківки, підкреслені покритою "під золото" бляхою. На південь від храму стоїть дерев`яна триярусна дзвінниця, накрита шатровим верхом. Видно, що церкву, як і дзвінницю не так давно зовні привели у порядок - фарба на стінах виглядає свіжою. Іконостас храму різьбяра Михайла Наконечного з 1909 року. Предметом особливого шанування у церкві вважають образ св. Арх. Михаїла XIX ст. Велику територію перед храмом прикрашають стрункі вічнозелені туї.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор