Малий Дорошів
Церква Св. Миколи 1882
Церква на карті.  Фото 28. 08. 2018 р., Алла Лебедєва.
Перша відома церква у Дорошеві була побудована у 1565 р. Ця будівля ремонтувалася у 1855-1856 рр. У 1882 р. стараннями о. Т. Поляновського на місці попередньої церкви збудована існуюча сьогодні деревяна. Керував будівництвом майстер Лаврентій Дрозд з с. Жидятичі (тепер с.Гамаліївка, Пустомитівського р-ну). Про це свідчить різьблений напис на одвірках західних дверей в бабинець. Лаврентій також брав участь при будові дерев`яної церкви сусіднього села Гряда. З 1961 по 1989 р. стояла зачиненою. Зовні відремонтована в середині 2010-х років. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується у східній частині села, на підвищенні, в оточенні дерев. Тризрубна триверха будівля традиційного планування - ширша, наближена до квадрату нава посередині та вужчі прямокутний бабинець з заходу і гранчастий вівтар зі сходу. При вівтарі - дві прямокутні ризниці по боках. Оперізує церкву піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів, перерване в місцях прилягання ризниць. Бічний вхід - у південній стіні нави. Стіни підопасання і восьмериків шальовані вертикально дошками, надопасання оббиті бляхою.

Зруб надопасання нави дещо вищий, завершений світловим восьмериком, вкритим шоломовою банею зі сліпим ліхтарем та маківкою. Сліпі восьмерики з аналогічним наві завершенням встановлені на зрубах надопасання бабинця і вівтаря. На північний захід від церкви розташована давніша деревяна двоярусна стовпова дзвіниця з XVIII ст., вкрита пірамідальним наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква у 1920-х рр.(?)    Фото з  www.pslava.info
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.  Фото 2. 07. 2007.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Під час ремонту. Фото 2014 р., з www.neo7777vitaha.livejournal.com.