Копитів
Церква Непорочного Зачаття Пр. Богородиці 1882
Церква на карті.   Фото 2015 р. з www.neo7777vitaha.livejournal.com.
Попередня деревяна церква св. пр. Іллі була збудована в XVII-XVIII ст. Підвищена і поправлена в кінці XVIII ст. вона згоріла у 1881 р. Стараннями о. Емілія Криницького за п'ять місяців 1882 року виставлена існуюча сьогодні дерев'яна церква, посвячена 14 листопада того ж року. Була зачинена у 1960-1989 рр.

До Копитова я прийшов з Тартакова. Місцеву церкву видно здалека - вона розташовується у центральній частині села, біля вулиці. Святиню можна оглянути з двох сторін, бо від заходу до церковного подвір'я примикає город, з півночі - подвір'я з житловим будинком. Зовнішній вигляд церкви в Копитові змінився між 2011 і 2015 роками (до цього церква зовні грунтовно не ремонтувалася(?) з далекого 1992 року (якщо порівняти з фото цього часу).

Правда від спокуси (чи необхідності) поставити пластикові вікна громада не встояла - тільки у ризницях залишили деревяні. Церква за конструкцією доволі традиційна - три зруби, вівтар гранчастої форми має з обидвох сторін ризниці, будівля оточена піддашям. Святиня за розмірами зовсім не мала, тому тут немає присінку - над входом у бабинець зробили великий двосхилий дах на чотирьох деревяних стовпах. Зруб стін підопасання оббитий деревяними планками "під ялинку", над опасанням - тепер вертикально шальований вагонкою з дерева.

Наву завершує великий світловий восьмерик тепер оббитий дерев'яною вагонкою, вікна у якому непропорційно малих розмірів та незвично розташовані - складається враження, що їх пробили під час одного з ремонтів. Восьмерик накритий банею з великим ліхтарем та маківкою. На південний-захід від церкви є мурована стінового типу дзвіниця, на якій висять три дзвони.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд до ремонту.  Фото 1. 03. 2011.