Либохора
Церква Св. Арх. Михайла 1922
За переказами, існуюча церква вже третя в селі. Перша - стояла на горі Глива, друга - на Дзюрійському горбі. Вона була збудована у 1764 р. і простояла до 1926 р. Це була бойківського типу будівля. У 1922 р. постає нова дерев'яна церква. В радянський період залишалася чинною. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Горішня церква розташована на схилі пагорбу посеред села, на цвинтарі. Зведена з дерева на мурованому з каменю цоколі, в неоукраїнському стилі. Будівля хрещата в плані: до квадратової нави з півдня і півночі прилягають укорочені гранчасті рамена, зхі сходу - гранчастий вівтар, а з заходу - прямокутний бабинець. По обидва боки вівтаря розташовані прямокутні захристії, при західній стіні бабинця - відкритий ганок.

Основні зруби увінчані високими світловими восьмериками, вкритими наметовими банями зі сліпими ліхтарями та маківками. Ще дві маківки встановлені на п'ятисхилих дахах бічних рамен. Оточує церкву піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни надопасання та восьмериків ошальовані вертикально дошками і лиштвами, підоасання - обшиті пластиком.

На південь від церкви розташована дерев'яна триярусна, квадратова в плані дзвіниця, вкрита восьмибічним наметовим верхом. Збудована вона ще біля старої церкви в другій половині ХІХ ст.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор