Криве
Церква Св. Онуфрія 1922
Церква на карті.  Фото 15. 08. 2011
Дерев`яна церква св. арх. Михаїла в селі вже існувала у XVIII ст. Згоріла на початку ХІХ ст. На її місці у 1816 р. зведено нову дерев'яну будівлю. У 1922 р. майстер Лука Снігур з Погара збудував існуючу дерев'яну церкву, яка у 1958-1989 рр. стояла зачиненою.

Святиня стоїть у центрі села, біля цвинтаря. Класична тризрубна триверха бойківського типу церква, верхи якої суцільно заковані у бляху. Орієнтована вівтарем на північний-схід. До нього з обидвох сторін прибудовані маленькі ризниці. Бабинець має рівноширокий присінок. Церква оточена піддашям, яке знизу горизонтально оббите дошками.

Кидаються у вічі по два віконечка на кожній поздовжній стіні бабинця нави та вівтаря. Стіни під опасанням вертикально шальовані дошками (на поч. 1990-х рр. було видно відкритий зруб), над опасанням - дошками з лиштвами. Над вівтарем навою і бабинцем влаштовані тризаломні верхи, накриті низькими банями, які вінчають ліхтарі з маківками. У південно-східному напрямі від церкви збереглася дерев'яна квадратова у плані триярусна дзвіниця з вікнами у стінах першого і другого ярусів, накрита восьмибічним верхом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор