Либохора
Церква Собору Пр. Богородиці 1798, 1914
10 жовтня 1555 р. королева Бона доручає осадити село Олексі Ревтовичу і надає йому війтівство. 4 липня 1558 р. король Сигізмунд Август потверджує цю грамоту і продажу війтівства братам Юшку і Хведору, дозволяючи при тім поставити в селі корчму, фолюш і церкву та надає парафію Юшку.

Теперішня дерев'яна церква збудована у 1798 р. на місці давнішої, як тризрубна, триверха будівля бойківського типу. Первісно мала назву Втечі до Єгипту Пр. Богородиці. У 1914 році її грунтовно перебудували: змінили всі верхи та розібрали емпору над бабинцем. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Долішня церква розташована на невеликому пагорбі при сільській дорозі, на цвинтарі. Дерев'яна тридільна будівля в неоукраїнському стилі, зведена на підмурівку. Складається з квадратових нави та вівтаря і прямокутного бабинця. При вівтарі, з півдня, розташована невелика прямокутна захристія. Всі три зруби завершені наметовими банями на високих світлових восьмериках та увінчані сліпими ліхтарями з маківками. Оточує церкву піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів.

На початку 2000-х рр. стіни підопасання, надопасання та восьмериків ошальовані вертикально пластмасовою вагонкою. На захід від церкви розташована дерев'яна триярусна, квадратова в плані дзвіниця, вкрита восьмибічним наметовим верхом. Збудована вона перед 1914 р. Вхід на церковну територію з цвинтарем веде через невелику брамку на чотирьох стовпах, вкриту восьмибічним наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд до 1939 р.  Фото від Robert Erik з www.facebook.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор