Ізки
Церква Св. Миколи XVIII ст., 1798
Церква на карті.   Фото 8. 08. 2012, Андрій Сенько.
Вважають, що церква походить принаймні з XVIII ст. (також називають XVII ст.). Зведена зі смерекового дерева. Перебудована у 1798 році. Зовні подібна до церков у селах Торунь і Присліп. Ремонтована у 2005 році.

Церква в Ізках розташована в центрі населеного пункту, між головною дорогою і потоком, на ділянці з пологим схилом. Тризрубна будівля, в якій зруб вівтаря вужчий від рівношироких зрубів нави і бабинця. При західній стіні бабинця, під широким опасанням є закритий ганок, на другому ярусі - відкрита галерея, що оточує бабинець з трьох сторін.

Над бабинцем здіймається вежа-дзвіниця, стіни якої оббиті бляхою. У верхній частині вежі з усіх чотирьох сторін були декоративні циферблати. На захід від церкви збереглася дерев'яна триярусна дзвіниця. Давніше стіни і дахи дзвіниці були під гонтами.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Міжгірський
район
___

Закарпатська
область
___

Фото 28. 06. 2016, Андрій Сенько.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор