Луг
Церква Св. Юрія 1923
Церква на карті.  Фото 20. 09. 2018, Микола Воєвода.
Церква у маленькому селі Луг (Луги) зведена у 1923 р. Зважаючи на рік будови можна припустити, що її поставили замість знищеної у першій світовій війні деревяної церкви. Існуюча сьогодні церква до 1939 року перебувала під державним патронатом. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Церква розташовується на рівній ділянці біля забудови центральної частини села, за 170 м. на південний схід від дороги Угерсько - Кути. Хрещата в плані одноверха, подібна до деревяної церкви в сусідньому селі Кути. Її вівтар гранчастої форми з прибудованими симетрично ризницями орієнтований на південний захід.

Крім вівтаря до квадратової нави з обидвох сторін прибудовані невеликі, гранчастої форми бічні рамена, а по осі в північно східному напрямку - прямокутний бабинець. Піддашшя, яке оточує церкву і опирається на приставні кронштейни, крім ризниць розриває хвилеподібний дашок над входом до бабинця. Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами. Середхрестя нави завершує на світловому восьмерику баня, увінчана ліхтарем з маківкою.

Такі ж ліхтарі з маківками влаштовані на гребенях двосхилого причілкового даху нави і п'ятисхилого даху вівтаря. Під час зовнішнього ремонту церкви проведеного після 2011 р.(?) верх, дахи і піддашшя церкви перекрили блискучою бляхою, вікна замінили пластиковими. Мурована стінового типу дзвіниця на три дзвони розташована на північ від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд до останнього ремонту.  Фото 24. 11. 2008