Лопатин
Церква Успіння Пр. Богородиці 1928
Церква на карті.  Фото 4. 03. 2010
Дерев'яна церква розташовується на схід від центру Лопатина, при дорозі до Бродів. Збудована за проектом архітекта Якова Рудницького у 1928 р. на місці розібраної у 1927 (1920) році дерев'яної церкви з XVII ст.

Храм направду чудових пропорцій, хрестовий у плані, триверхий. До вівтаря гранчастої форми симетрично притулилися дві ризниці. До бабинця від заходу прибудований двоповерховий об'єм у західній стіні якого, на другому поверсі, влаштоване велике вікно з дашком над ним. До речі, подібні дашки є над рештою вікон до рівня карнизу церкви.

Будівля оточена піддашшям на фігурних випустах вінців зрубу. Стіни під ним складаються з відкритих брусів зрубу, над ним - вертикально шальовані дошками з лиштвами, нижче карнизу церкви додатково прикрашені рядом з деревяних елементів. В обох бокових крилах нави, від заходу є додаткові входи. Наву на четверику завершує світловий восьмерик накритий восьмибічним шатром з ліхтарем і маківкою.

Таке ж завершення є над вівтарем і бабинцем, тільки восьмерик на восьмерику. На захід від храму, біля огорожі, стоїть чимала дерев'яна триярусна дзвіниця, що залишилася від попередньої святині. Накрита наметовим дахом, стіни вертикально оббиті дошками, фарбованими на блакитно. На першому ярусі має маленькі віконечка, на останньому по периметру - голосники арочної форми.

ЛІТЕРАТУРА: А. ЮРАШ "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Радехівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор