Хмільно
Церква Св. Миколи 1920
Церква на карті.  Фото 24. 06. 2010
Церква розташовується недалеко центру села, біля вулиці та житлової забудови. Збудована у 1920 році, мабуть, замість попередньої церкви, також дерев'яної, яку могли зруйнувати під час першої світової війни.

За конструкцією святиня хрестова у плані, з короткими боковими раменами, триверха. За моїми спостереженнями орієнтована вівтарем на південний-схід. До нього з обидвох сторін прибудовані ризниці. У довших стінах бокових рамен нави є двері, причому тільки до південних зроблені сходи. Будівля оточена піддашшям.

Стіни, як бачите, повністю покрили пластиковою вагонкою (до речі, це єдина дер. церква в околиці на час відвідання автором, покрита чужорідним матеріалом), частину вікон також замінили на пластикові, а з дерев'яного залишилися тільки карнизи, випусти вінців зрубів та вікна у трьох восьмериках, що завершують церкву.

Найбільший світловий восьмерик над навою, накритий грушеподібною банею з ліхтарем і маківкою. Інші бані над вівтарем та бабинцем за формою більш витягнуті вгору. При заміні покриття дахів влаштували водостічну систему (ринви+труби), що не часто побачиш на інших дерев'яних церквах.

Ну і те, що відрізняє дану церкву від інших в околиці (крім пластику) - це гранчастої форми присінок з двома входами, на диво завершений на восьмерику банею з маківкою. Дерев'яна дзвіниця відсутня.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Радехівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор