Трудовач
Церква Свв. Ап. Петра і Павла 1784
Церква на карті.  Фото 30. 07. 2008
Теперішня церква походить з 1784 року. Очевидно, після відновлення богослужінь на початку 1990-х рр. переосвячена з Собору Пр. Богородиці на св. ап. Петра і Павла. Церква в користуванні громади УАПЦ.

Стоїть в центрі села, на північ від нової мурованої церкви, при дорозі. Тризрубна триверха. Квадратові зруби бабинця, нави (зруб ширший) та бабинця знаходяться на одній осі захід-схід. З півдня до вівтаря прибудована велика мурована ризниця. Відразу за вівтарем, за якийсь метр-півтора від його стін стоїть невелика деревяна закрита капличка. Над входом до церкви влаштований двосхилий дах на деревяних стовпах, який перериває піддашшя на випустах вінців зрубу, яке оточує церкву.

Стіни підопасання з відкритих брусів зрубу, надопасання - оббиті бляхою. Ліхтар з маківкою вінчає шоломову баню на світловому восьмерику нави. Грушеподібні бані влаштовані на трисхилих дахах бабинця та вівтаря. На захід від церкви, навпроти її входу збереглася висока дерев`яна триярусна квадратова в плані дзвіниця, накрита пірамідальним дахом. На прицерковній території є чимало кам`яних надмогильних хрестів різної форми.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор